fbpx

3rd Wave Coffee Shop

Lattas Coffee

Serdar-ı Ekrem Caddesi No 29 Galata

Kahvaltı
3. Nesil Kahve
Öğle&Akşam Yemeği
Take Away

Eylül 2015'te Serdar-ı Ekrem Caddesi'nde Meroddi Galata Mansion'ın giriş katında açılan alan Lattas Coffee, özel bir tatlı menüsü, geniş bir kahve seçkisi ve günün her saatine eşlik edebilecek hafif yemeklerin bulunduğu menü sunuyor.

Lattas'ın yemekleri sipariş sonrasında taze ürünlerle hazırlanıyor, tüm makarna ve salatalarda günlük malzemeler tercih ediliyor. Eğer yemek sonrası rahatsızlık vermeyecek hafif bir tatlı için yer ayırdıysanız, iştah açıcı pasta dolabımızı keşfetmeyi unutmayın.

Özel kavrulmuş single origin kahve çekirdeklerini 3. nesil yöntemlerle demleyen Lattas Coffee'de, Güney Amerika ve Afrika çekildeklerinin özel bir harmanından elde edilen nefis bir espresso deneyimi de sunuyoruz.


Lattas Coffee ismini, Osmanlı döneminde Serdar-ı Ekrem (şimdiki genelkurmay başkanı) rütbesi ile görev alan Ömer Lütfi Lattas Paşa'nın Hristiyan isminden alıyor. Sırp Ortodoks bir Hristiyan olarak Avusturya topraklarında dünyaya gelen Michael Lattas, 1827'de Osmanlı Bosna'sına kaçtı. Ömer Lütfi adını alarak Müslüman oldu ve orduya katıldı, bu süreçte imparatorluk karşıtı pek çok isyanın bastırılmasında aktif görev alırken, Kırım Savaşı'nda da önemli zaferler kazandı. Böylelikle Osmanlı ordusunun başına Serdar-ı Ekrem olarak geçme şansını buldu.

Lattas Coffee ve Galata Mansion'un yer aldığı cadde, 20. yüzyılda Ömer Lütfi Paşa'nın anısına Serdar-ı Ekrem Caddesi adını almıştır.

lattascoffee.com

  • 7:00 - 23:00